25.04.2014.

Bombarderi

Bend Bombarderi je četveročlani garage rock sastav iz Zagreba (točnije, svi su članovi s Trešnjevke), osnovan krajem 2010. godine. Nakon niza promjena u početnoj postani, nekoliko uspješnih nastupa, postava benda se ustalila i krenula sa ozbiljnim radom. Rezultat stabilne postave nakon nekoliko mjeseci bio je desetak autorskih pjesama i razmišljanja o snimanju prvog studiskog materijala.

Početkom lipnja 2012. godine bend ulazi u studio i snima promo CD "Pravda", koji objavljuje u srpnju te godine, zajedno sa spotom za pjesmu "Nema te" snimljenim u međuvremenu.

Bombarderi sviraju isključivo autorski materijal. Iako u osnovi rock band u smjeru klasičnog garage/riff stila 1960-1975 s puno političke i anti-establishment tematike, neke pjesme idu jednom nogom u heavy metal, čak i funk vode.

Sale: vokal, gitara
Krešo: gitara